Knižní novinky

V této rubrice najdete detaily o titulech, které právě vycházejí. Odtud se potom přesouvají do sekce Vydali jsme - Na trhu.

Všechny novinky a jiné naše knihy zakoupíte se slevou i v naší prodejně Řeznická 12, Praha 1, tel.224 948 754. 

Graham Hancock - BŮH VÁLKY: SMUTNÁ NOC

Cortés a jeho malá armáda conquistadorů vstupuje do Tenochtitlánu, ostrovního města Aztéků, jako hosté pološíleného vládce Montezumy, který má v plánu je tam uvěznit a pobít do posledního. Cortés však zaútočí jako první, bravurním převzetím moci zajme panovníka jako rukojmí a vládne Aztékům jeho prostřednictvím. Zdá se, že mu do rukou padne celé Mexiko, když přijde zpráva z pobřeží, že připlula nová španělská armáda převyšující tu jeho nejméně třikrát, jež byla vyslána ne, aby ho posílila, ale napadla a obrala o plody conquisty. Cortés čelí volbě mezi kapitulací a válkou proti španělským krajanům. Rozhodne se pro válku a vytáhne do boje, tím však osudně oslabí svou posádku v Tenochtitlánu a otevře dveře samého pekla.

Terry Pratchett, Stephen Baxter - DLOUHÝ MARS

Rok 2040. Dlouhá Země se zmítá v chaosu. Drtivý výbuch Yellowstonu uštědřil civilizaci zničující ránu. Celé národy hledají možná bezpečná útočiště na myriádách Vkročných Zemí. Sally Linsayová,Jošua Valien té a Lobsang se plně zapojují do úmorné snahy o očištění Prvozemě po erupci. Jošua navíc čelí další krizi, ještě blíže domovu.

Nakladateství fantastické
a jiné skvělé literatury